Tropea a Lago di Garda, 24.9.-6.10.2016, část 2.

A další ráno už jsme nasedly na vlak do Lamezia Terme, odkud letadlem do Bergama. Tady mamka pokračovala zpátky do Prahy a já do Milána, kde jsem nasedla na vlak do Desenzano del Garda. Nějak jsem úplně nevěděla, co tam dělám a proč tam jsem, a najednou mi to přišlo jako naprosto jiný svět. Jako kulisy namalované pro turisty. Všechno čisté, organizované, pěkné a úhledné. Došla jsem do hotelu Aurora, hned u břehu jezera Garda. Po zabydlení jsem se vydala na krátkou procházku po Desenzanu. Pak už spát.Druhý den pršelo, počasí nic moc. Šla jsem opět na procházku, nebo spíš lovení pokémonů a pak do supermarketu pro nějaké zásoby. Zrovna byla první neděle v měsíci a to v Itálii znamená vstupy zdarma do muzeí..takže jsem navštivila...ani nevím co :D Pocit jako v Pompejích nebo muzeu na Liparech :D Počasí pořád nic moc, až odpoledne se vyjasnilo, tak jsem nasedla na loď - battello - do Sirmione. To mě naprosto uchvátilo...a když začalo zapadat slunce a já si blízala čtyři kopečky úžasný zmrzky...říkala jsem si, že by bylo fajn se sem někdy vrátit a že je škoda, že mě Sever nebere. (To jsem nevěděla, co mě ještě v životě čeká...ale o tom víc v příštích měsících). Myslím, že o Sirmione fotky řeknou víc :) Bohužel jsem už nestihla návštěvní hodiny toho nádherného vodního hradu.


Další den, hlavní důvod, proč jsem jela na Sever a k jezeru Garda - zábavní park Gardaland. Sedla jsem na vlak do Peschiera di Garda, odkud jezdí do parku zadarmo autobus. Čekám, čekám...a pak zjistím, že od října je park otevřený jen o víkendech. Jo, super. Hlavně že všechno vždycky plánuju a studuju předem a tohle mi nějak uniklo. Prošla jsem se teda po Peschieře a kamarád mi poradil jet do Verony...že je opravdu "carina". Nechtělo se mi, ale co s načatým dnem.
Peschiera del Garda
Jako první jsem šla prostě za cílem domu Romea a Julie. Došla jsem na Piazza d'Erbe a odtud tam. Musí se uznat, že na mě pořád dýchala taková romantická atmosféra. A dům Romea a Julie byl kouzelný. Dal se tam napsat vzkaz/přání Julii..tak jsem napsala...tak doufám, že se splní :D Potom jsem tak nějak bloudila až jsem dobloudila k řece a k takovému hezkému mostu a hradu...až se mi bude chtít tak dodám názvy :D A pak jsem relaxovala v nějaké turistické restauraci s Aperolem a výhledem na Arenu.Pak jsem ještě v Desenzanu zašla na večeři do Al Portico. Předkrm syrových plodů moře byl naprosto luxusní. Červená kreveta byla bezkonkurenční! A konečně jsem ochutnala ústřici, taky super :) U vedlejšího stolu seděli nějací chlápci, asi francouzi. Přišel ke mně číšník a říkal, že pánové by mi chtěli nabídnout sklenku šampaňského. No, jíst ústřice a pít šampaňské byl vždycky můj sen, takže jsem nepohrdla. Akorát chtěli, abych si k nim sedla a to jsem nechtěla, takže jsem byla rudá až na zadku, usrkávala si šampaňský a stydlivě se na ně usmívala. Pak moje oblíbený špagety s mušlema a po jídle jsem chtěla amaro. Přinesli mi celou flašku nějakýho likéru. No, tak jsem si nalila dva panáky, když mě nikdo nekontroloval :D
Další den mi bylo doporučeno udělat si výlet do Bardolina. Na procházku hezké, nic víc jsem tam ovšem neshledala.... ale aspoň jsem se nepotulovala jen po Desenzanu. K obědu jsem poprvé ochutnala lanýže a zamilovala si je. I když na můj styl trochu mastné, ale nebylo to vůbec špatné. Myslím si, že v restauraci La Porta, ale ruku do ohně bych za to úplně nedala. A zase návrat do Desenzana.
A předposlední den už jsem se jen balila a loučila s Itálií.Poslední den jsem skoro nestihla doběhnout na nádraží a směr Milano Bergamo. Ještě jsem vystoupila na pár hodin v Trevigliu, ale to je zas na jiné vyprávění a trošku se prošla po Bergamu. A toť konec. Byla bych neřekla, že se sem ještě někdy vrátím, ale co osud nechtěl... to be continued...


Komentáře

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Populární příspěvky z tohoto blogu

Po Itálii vlakem

Rok aupairkou v Itálii...udělala bych to znovu?

Květen 2018