První (a zatím poslední) kontakt s italskou byrokracií

Depka. Protože práce a Itálie. A Itálie a práce pro cizinku. A uznání titulu. A trvalý bydliště. A práci vám nedají bez trvalého bydliště a bydliště vám nedají bez práce. A rodina mi trvalý bydliště nedá, ptze daně, odpady, kontroly policajtů...když nepracuju musela bych prokázat, že mám dostatek prostředků a zdravotní pojištění na rok, nebo že mě živí ta rodina. Boh, depka. (Já se tu můžu pohybovat volně, stačí občanka. Jsem na úřadě nahlášená jako host a po třech měsících bych se měla nahlásit na trvalý bydliště..jenže..talhle tak). Tak abych nefňukala pořád, rozhodla jsem se udělat jedinou úřední věc, co můžu udělat, je zařídit si codice fiscale, který je tu potřeba skoro na všechno. Něco jako social security number v usa. Na tarif, na nájemní smlouvu, na práci, na otevření účtu, objednávání na netu a co je pro mě možná nejdůležitější automaty na cigarety. Haha.
Na netu jsem stáhla formulář, vyplnila, okopírovala občanku a vyrazila do Verony do Agenzia delle Entrate.


Čekala jsem obrovský fronty, protivný úředníky a takový ty jiný italský noční můry.. ve výsledku jsem čekala jen asi 15 minut, milá paní se mě zeptala, jesli pracuju nebo jsem student, tak jsem řekla, že host u kamarádky (což mi Matka furt kladla na srdce), paní se na nic nevyptávala a ťukala do počítače. Pak že musím uvést adresu v Itálii, aby mi mohli poslat průkazku, rádia jsem se znovu zeptala, jestli to může být adresa té kamarádky, u které jsem host (fakt strach, aby z toho rodina neměla nějaké problémy). Paní že jo akorát, že je potřeba dát na schránku moje jméno (což se Matce podle tónu hlasu v telefonu moc nelíbilo, ale co...je to ona, kdo mi furt říká, ať převezmu iniciativu a že to je taky můj dům). Po pěti minutách jsem si (je to zadarmo) odnesla oficiálně vydaný codice fiscale. Juhu.


Komentáře

  1. ja bych mozna radsi zacernil i ten kod, nikdy nevis k cemu jde pouzit :) https://www.michalspacek.com/post-a-boarding-pass-on-facebook-get-your-account-stolen

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Populární příspěvky z tohoto blogu

Po Itálii vlakem

Rok aupairkou v Itálii...udělala bych to znovu?

Květen 2018