Víkend Veneto 7.-9.7.17

A začala jsem poznávat, kde vlastně žiju. Takže teď to budou asi tipy, kam jít a co je hezký ve Venetu, co asi běžně v průvodcích nenajdete.
S P. jsme zamířili směrem jeho domov - Negrar, Valpolicella. Oblast, která se nachází mezi Lagem a Veronou, proslulá vínem, vínem Amarone a červeným mramorem. 
Večeře - pizza v Antica Trattoria Pizzeria da Gigi. S výhledem na Veronu a celou Valpolicellu. Pizza skvělá, jen si už nepamatuju, s čím jsem si ji dala. A pak jsme pořád mluvili o tom, jak skvělej byl koktejl na festivalu koktejlů, že jsme odjeli do Verony do Zoo'e jeden si dopřát. Opravdu výjimečně, stojí totiž 7€. 
Další den jsme vyrazili za chladnějšími teplotami do přírodního parku, hor (cca 1600m.n.m.), Lessinia, konkrétně na místo Rifugio Malga Malera. Malga se nazývají kamenné budovy tady v horách, kde se turisti mohou zastavit, přespat a dřív tu sídlili ovčáci a vyráběli sýr. Dali jsme si panino, pivko a užívali si "fresco e bell'arietta"... 
Pak jsme nakoupili slávky a dali se do přípravy impepata di cozze. Nejhorší věc, všechny je očistit. Teda oni vám je v lepších supermarketech očistí, hodí je na pět minut do jakéhosi ďábelského stroje, ale pak je stejně musíte očistit ještě vy od kalcifikovaných nevím čeho a vytrhnout řasy (barba). Otevřené a nakřáplé samozřejmě vyhodit. Trvalo to asi...hodinu, hodinu a půl. Mezitím P. uvařil špagety s krabem (haha z plechovky a rajčaty). Pak je pořádně propláchnout a ještě nechat chvilku ve vodě. Pak do velkého hrnce nebo pánve olej, stroužek česneku a scezené slávky. Přikrýt pokličkou a čekat dokud se neotevřou. Nevím proč, ale nemíchat je vařečkou, nýbrž točením hrnce. Když se otevřou, přidejte nasekanou petržel a pořádnou dávku čerstvě mletého pepře a vypněte plotnu. Přikryjte pokličkou, aby ještě mohly nasáknout chutě. Podávat s toastíky a pokud chcete měsíčkem citronu. My se prežrali jak... mmmm lahoda.Pak jsme jeli na nějakou vesnickou zábavu, přijdeme, hraje kapelka, všichni pivka, skupinka opilých lidí paří jak zběsilá a jâ říkám: "Tyjo, to je úplně jak vesnický zábavy v čechách.." a najednou zpěvák říká: "A tahle písnička je pro českou republiku" Tak sem se zarazila, vytřeštila oči a ona ta skupinka byli češi, co tam v okolí byli na brigádě na sběru ovoce. Pak jsme ještě jeli na jedno pivko do Castrum v Castelrotto a spát. 
Další den pláž v Torri del Benaco a pak plážový bar, kde dávali štědré skleničky prosecca a poznala jedny z jeho nejlepších kamarádů. Nerozuměla jsem nic, ptze dialekt :D
Komentáře

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Populární příspěvky z tohoto blogu

Po Itálii vlakem

Rok aupairkou v Itálii...udělala bych to znovu?

Květen 2018