Zbytek léta ve Venetu 17.8.-3.9.17

Přijela jsem domů v úterý 15. a ve čtvrtek 17. už mi matka říkala, že jestli chci, můžu odjet. Tak jsem jela žejo :D Směr Vicenza a naše oblíbený bary :). 

L'ultima spiaggia

La Meneghina
O víkendu Verona, Garda a jezero, normálka.

Spritz mořských víl v Can e gato v Gardě
Garda centrum
Pizza :D
A pak si moje rodina pořídila psa a nevím. Na nějakou dobu jsem upadla do deprese...po dlouhým čase stráveným v podstatě jen s P...pes, který nesnáším. Nějak mi všechno lezlo na nervy a furt jsem jen brečela. Pak jsem měla záchvat pláče i před Matkou. No, P. si na tohle období dobře pamatuje doteď.


Pátek 25.8. jako vždy jsem po obědě odjela do Peschiery a večír se přesunula do Verony. Kde jsem ovšem musela asi do jedenácti čekat na P. a ptze jsem byla líná, ustlala jsem si na lavičce v parku.
V sobotu jsme se jeli podívat na Ponte di Veja u Sant'Anna d'Alfaedo, přírodní most. Když jsme se vraceli, P. prozkoumával každý kámen: "Neodejdu, dokud nenajdu fosilii.........aaaa tady je!" V neděli jsme šli na oběd s jeho kamarády do trattorie La Val u Gardy. Bylo vedro. Co se mi líbí v těhle restauracích, o víkendu, vám většinou nedají jídelní lístek. Mají připravená menu maso nebo ryby, kde vám dají předkrm, pak na výběr tři až čtyři druhy těstovin, tři až čtyři secondi, dezert a donesou i amaro a grappu. My jsme měli těstoviny s tuňákem či nějakou rybou a bigoli (typický těstoviny ve Venetu, hlavně v Bassanu) se sardinkama a rozinkama. Pak ryby, jejichž názvy si už nepamatuju, prostě ryby, co jsou tam v jezeru, s dušeným zelím, kapustou, špenátem, bramborama...co si kdo nabral, to měl. Kafe, amaro, pak ještě cuba libre s kamarádama a pak jsme s P. totálně přežraný zamířili k jezeru.
Peschiera del Garda

Verona


Ponte di Veja

Antipasti

Primo

Secondo

Dolci

La Val

La Motta


Prvního září jsem se vydala do Verony, zařídit si průkazku codice fiscale. Měla přijít do patnácti dní, nepřišla. Zažádala jsem znovu na internetu, tak mi v půlce prosince přišla :D. Pak jsem se poflakovala v Adigeu a pak jela busem do Gardy, kde jsem chytla déšť a zimu, tak jsem se pak zase vrátila do Verony. Myslím, že tenhle víkend byl poslední jakžtakž teplý a pak už léto odešlo a nevrátilo se. 
V sobotu přišlo chladno, šli jsme se projít na promenádu Bardolino - Garda...a pak asi nějaký bar, jak už je u nás obvyklé. A v neděli jsme jeli do Ca' Bottona na koncert skupiny jednoho kamaráda P. Pamatuju si, že jsem měla záchvat pláče před P. a jakoby toho nebylo málo, tak jsme pak museli jít na večeři k jeho rodičům. Takže tento víkend nebyl úplně slavný. Komentáře

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Populární příspěvky z tohoto blogu

Po Itálii vlakem

Rok aupairkou v Itálii...udělala bych to znovu?

Květen 2018