Leden 2018 Veneto

Ó jak bylo těžké se vrátit. Po šestnácti dnech pryč, s Ním. Naštěstí se návrat konal až 7. ledna. Tento článek bude asi zkratkovitý, spíš více fotek. V pondělí po dlouhé době večeře s rodinou. Cotechino v prasečí nožičce, čili zampone. Mno... suďte sami :D


O víkendu Iter ve Veroně, protože jsme zjistili, že tam mají točenou plzeň (za 5€, jak jinak..a Opata v lahvi za 7€). Vůbec celý víkend se nesl ve znamení jezení českých věcí, co jsme přivezli a montování nové postele, kde se ukázalo, jak jsme kompatibilní. Já se spíš kochala tím, jak zachází s nářadím, všechno klídek pohoda, on nervozní, když mu něco nešlo. Pak sem měla něco položit "appena di lá", říkám, že nevím, co po mně chce. "Appena di lá.." Já nic. On: "Nevíš, co znamená appena di lá? Nerozumíš italsky doprdele??!!!" Já: "Ne." Je to krása tyhle mezinárodní vztahy a montování nábytku :D A pak procházka po vinicích v Negraru. 

Další víkend, ostatně jako všechny Castrum, v sobotu procházka v Progni (o nich jsem psala tu), ale druhá, méně náročná a méně nebezpečná trasa. A večer revival Black Sabatu v baru uprostřed ničeho. Neděle výstup na Monte Pastello, což by bylo hezký, kdyby nefoukal strašnej vítr a nebyla zima.


V týdnu měl narozky, dárky  velká spokojenost, o víkendu jsme zůstali doma a pili domácí prosecco. Nebo já jak to pochopilo, tak prostě vezmou víno, nechaj ho znova projít fermentací? a tím se udělaj bublinky a vznikne prosecco. Co já vím. V sobotu na oslavu jeho narozenin jsme šli na sushi do našeho oblíbeného Sushi Nara, což je nejlepší sushi, co jsem kdy jedla. A večer do San Giorgia Red Zone art bar, kde hrála jedna dobrá kapelka. V neděli procházka na Rocca di Garda, což je skála nad Gardou, bylo čtrnáct stupňů, sluníčko, nádhera! I na pláž jsme šli, tak už ale takový teplo nebylo :D No a to je vše..konec ledna byl utrpení, neb dítě doma nemocný, matka doma nemocná, pracovala jsem 24/24...děsný. 
Komentáře

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Populární příspěvky z tohoto blogu

Po Itálii vlakem

Rok aupairkou v Itálii...udělala bych to znovu?

Květen 2018